قهوه نوشیدنی مناسب برای تمامی لحظات

قهوه نوشیدنی پرطرفدار و محبوبی است که در سال‌های اخیر با استقبال قابل توجهی از سوی مخاطبان مواجه شده است. این نوشیدنی خارق العاده از سطح محبوبیت جهانی برخوردار است. به طوری که در بسیاری از کشورهای مختلف، شاهد سرو انواع مختلف این نوشیدنی خواهیم بود. با یک بررسی بسیار کوتاه، می‌توانید به انواع دستور العمل‌های مختلف برای تهیه انواع این نوشیدنی دست یابید.

آیا تاکنون به این اندیشیده‌اید که چطور با قهوه نوشیدنی منحصر بفردی را خلق کنید! با وجود کافی شاپ‌های گسترده در سطوح مختلف شهرها، می‌توان شاهد انواع مختلف این نوشیدنی بود که هر کدام از آنها عطر و طعم باورنکردنی را برای شما به ارمغان می‌آورند.

قهوه نوشیدنی محبوب و پرطرفدار:

قهوه نوشیدنی منحصر بفردی است که در طعم‌های متفاوت برای ذائقه‌های گوناگون تولید شده است. این نوشیدنی نه تنها برای افرادی که طرفدار نوشیدنی‌های کاراملی هستند مناسب است، بلکه نیاز افرادی که طرفدار طعم‌های تلخ هستند را نیز برطرف می‌کند. بنابراین با استفاده از این قهوه می‌توانید لحظات ناب و فراموش نشدنی را برای خود و دوستان خود خلق کنید. حال به برخی از نوشیدنی‌های محبوب و پرطرفدار در این زمینه اشاره خواهیم کرد:

انواع قهوه‌های معروف
انواع قهوه‌های معروف

ریسترتو یک نوشیدنی اغوا کننده:

در بین انواع مختلف قهوه نوشیدنی، می‌توان یه ریسترتو اشاره کرد. این نوشیدنی نوعی اسپرسو است که در بسیاری از تعابیر از آن با عنوان اسپرسوی کوچک شده نیز یاد می‌شود. توجه داشته باشید که فرایند عصاره گیری این نوشیدنی مانند اسپرسو است که در مرحله‌ی یک سوم پایانی، به اتمام می‌رسد.

اگر بخواهیم به ویژگی‌های این نوشیدنی اشاره کنیم، می‌توان از سطح تلخی کمتر و همچنین کافئین کمتر نسبت به اسپرسو، یاد کرد. در این نوشیدنی از مقدار آب کمتری برای تهیه قهوه استفاده می‌شود.

امریکانو قهوه نوشیدنی معروف:

امریکانو قهوه نوشیدنی منحصر به فرد و معروفی در آمریکا است که از قدمت قابل توجهی برخوردار می‌باشد. این قهوه بی‌نظیر و فوق العاده با برخورداری از طعم سبک و عطر دل انگیز، گزینه‌ی بسیار مناسبی برای تمامی افراد شناخته شده است. این نوشیدنی به سبب برخورداری از ویژگی‌های منحصر به فرد، موارد استفاده‌ی گسترده‌ای را ایالات متحده (و بسیاری از کشورهای دیگر) در بر دارد. به طوری که اغلب مردم در اقصی نقاط جهان، به صورت روزانه از این نوشیدنی منحصربه‌فرد استفاده می‌کنند. لازم به ذکر است که برخی از افراد به جهت نجربه‌ی دل انگیز طعم فوق العاده‌ی این نوشیدنی، اقدام به استفاده از شیر و شکر در درون آن، می‌نمایند.

اگر بخواهیم به فرآیند تولید این نوع از قهوه نوشیدنی اشاره کنیم، همچنان می‌توان از قهوه اسپرسو یاد کرد. برای تولید این قهوه کافی است مقداری آب را به قهوه اسپرسو اضافه نمایید. این امر سبب می‌شود که طعم تلخ قهوه تضعیف شده و همچنین حجم بیشتری از قهوه را در دست داشته باشید.

طرز تهیه محبوب‌ترین قهوه‌ها
طرز تهیه محبوب‌ترین قهوه‌ها

کاپوچینو و طعم به یاد ماندنی آن:

در بین انواع طعم‌های قهوه نوشیدنی کاپوچینو انتخابی هیجان انگیز به شمار می‌رود. این نوشیدنی در لیست معروف‌ترین نوشیدنی‌های با قهوه قرار دارد که عطر و طعم حیرت انگیزی را برای مخاطبین به ارمغان آورده است.

این قهوه نوشیدنی نیز مانند بسیاری از انواع قهوه‌های دیگر بر اساس پایه قهوه اسپرسو تولید می‌شود. این نوشیدنی از انواع نوشیدنی‌های گرم ایتالیایی است که به روش‌های مختلفی قابل تهیه خواهد بود. یکی از ویژگی‌های منحصر بفرد در این نوشیدنی، برخورداری آن از میزان کف قابل توجه بر روی سطح نوشیدنی است.

کورتادو قهوه نوشیدنی با طعم ملایم:

کورتادو از انواع قهوه نوشیدنی است که سرچشمه‌ی آن به کشور اسپانیا باز می‌گردد. این نوشیدنی خاص و معرکه نیز مانند بسیاری از انواع قهوه‌های دیگر، با محبوبیت فوق العاده‌ای در نیویورک و سانفرانسیسکو مواجه شده است. با این نوشیدنی می‌توانید یک طعم تکرار نشدنی از قهوه را تجربه کرده و لحظات خود را شیرین‌تر کنید. برای تهیه این نوشیدنی تکرار نشدنی باید از:

  • دابل اسپرسو
  • شیر
  • سیروپ وانیل و عسل

استفاده کنید. استفاده از دستگاه اسپرسو ساز برای تهیه این قهوه نوشیدنی، می‌تواند تاثیر بسزایی بر روی طعم شگفت انگیز آن داشته باشد.

طعم متفاوت قهوه
طعم متفاوت قهوه

موکا از انواع قهوه نوشیدنی پرطرفدار:

در بین لیست انواع قهوه نوشیدنی پرطرفدار می‌توان از موکا نیز یاد کرد. این نوشیدنی نیز مانند بسیاری از انواع نوشیدنی‌های دیگر بر اساس شیر داغ و اسپرسو تهیه می‌شود. این نوشیدنی گرم یکی از بهترین گزینه‌‎ها برای روزهای سرد زمستان تلقی می‌گردد. زیرا در کنار گرمی دلنشین، از عطر و طعم دلفریب و بی‌نظیری نیز برخوردار است.

اغلب طرفداران این نوشیدنی از جمله افرادی هستند که دوستدار شکلات بوده و از طعم‌های شیرین در کنار عطر قهوه، لذت می‌برند. برای تهیه این نوشیدنی فوق العاده باید از: شیر فوم دار، قهوه اسپرسو، سس شکلات، استفاده کرد. توجه داشته باشید که نقطه عطف این نوشیدنی، توجه به نحوه‌ی فوم گیری شیر است.

کافه لاته با طعم حیرت انگیز:

اگر نگاه کوتاهی به منوی بسیاری از کافی شاپ‌های معروف بیاندازید، قطعا با نام کافه لاته مواجه خواهید شد. این قهوه نوشیدنی نیز مانند بسیاری از انواع نوشیدنی‌های دیگر بر پایه اسپرسو تولید می‌شود. این قهوه از شیر و کف برخوردار است. بنابراین نسبت به قهوه اسپرسو از طعم شیرین‌تری برخوردار خواهد بود. اگر بخواهیم به یکی از سبک‌ترین قهوه‌ها از با نسبت کمی از قهوه اسپرسو تهیه می‌شود اشاره کنیم، قطعا نام کافه لاته در میان انواع قهوه‌ها، می‌درخشد. لازم به ذکر است که برای تهیه کافه لاته ایده آل و منحصر به فرد، نیازی به داشتن یک دستگاه اسپرسو ساز  نیست. بلکه شما نیز می‌توانید به راحتی اقدام به تهیه این نوشیدنی نمایید. این نوشیدنی را می‌توان به راحتی و با استفاده از ظروف مناسب برای تهیه قهوه، تولید نموده و از طعم لذت بخش آن بهره مند گردید.

قهوه‌های ناب
قهوه‌های ناب

بهترین انواع قهوه نوشیدنی، اسپرسو:

یکی از مهمترین انواع قهوه نوشیدنی که به نوعی پایه‌ی تهیه بسیاری از قهوه‌ها نیز شناخته شده است، اسپرسو می‌باشد. این قهوه از جمله قهوه‌های غلیظ بوده که بر اساس فاکتورهای خاصی تولید می‌شود. یکی از المان‌های بسیار مهم در تهیه این نوشیدنی، استفاده از دستگاه مناسب اسپرسو ساز است. همچنین توجه به دانه‌های قهوه، میزان آسیاب و همچنین میزان رست در دانه‌ها نیز برای برخورداری از یک قهوه‌ی ناب، بسی حائز اهمیت خواهد بود.

در بسیاری از قهوه‌های ترکیبی که شاهد استفاده از شیر و یا خامه هستیم، می‌توان از پایه قهوه اسپرسو استفاده کرد. لازم به ذکر است که اغلب افراد برای بهره برداری از این نوشیدنی بی‌نظیر و انرژی زا، از دستگاه‌هایی مانند موکاپات نیز استفاده می‌کنند. در این صورت به راحتی و در منزل می‌توان از یک طعم فراموش نشدنی و خارق العاده بهره مند شد.

http://capricecoffee.com/چقدر-دله-قهوه-جوش-را-میشناسید؟/

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x